Kritéria hodnocení diamantů

Certifikace diamantů

Pokud se rozhodnete si pořídit vzácný drahokam, určitě si chcete být jisti, že je pravý.

5C - Certifikace diamantů (Diamond certification)

V Danfil Jewellery nabízíme 4 úrovně certifikátů ke šperkům s diamanty, které potvrzují jejich kvalitu a původ.

Certifikát Danfil

Tento certifikát dodáváme automaticky ke všem našim briliantovým šperkům. Je rozdělen na dvě části - popis šperku a popis kamene. U popisu šperku se uvádí jeho provedení, vzor ryzost a váha. U popisu kamene se uvádí jeho brus, kvalita diamantů, barva a celková váha v karátech.

5C - Certifikace diamantů (Diamond certification)
5C - Certifikace diamantů (Diamond certification)

Certifikát GIA

Tento mezinárodní certifikát je poskytován americkým gemologickým institutem GIA. Dostanete ho k diamantům od 0.5 karátů výše a na vyžádání jej můžete dostat k diamantům od 0.30 do 0.49 karátů. Každý takový kámen je evidován tímto institutem a jeho pravost si můžete ověřit i na jeho stránkách.

Certifikát IGI

Tento mezinárodní certifikát je poskytován Mezinárodním gemologickým institutem IGI. Dostanete ho k diamantům od 0.30 karátů a výše. Každý takový kámen je evidován tímto institutem a jeho pravost si můžete ověřit i na jeho stránkách.

5C - Certifikace diamantů (Diamond certification)
5C - Certifikace diamantů (Diamond certification)

Certifikát HRD

Tento mezinárodní certifikát je poskytován evropským gemologickým institutem HRD. Dostanete ho k diamantům od 0.30 karátů a výše. Každý takový kámen je evidován tímto institutem a jeho pravost si můžete ověřit i na jeho stránkách.

 • Váha v karátech

  Váha v karátech

  Váha v karátech udává kolik diamant váží. 1 karát je roven 200 miligramům. Diamanty, které mají více než jeden karát, jsou vyjádřeny v desetinných číslech, například 1,25 karátový diamant. Cena za karát se zvyšuje podle váhy diamantu, jelikož velké kameny jsou vzácnější.

  Dozvědět se více
 • Čistota diamantu

  Čistota diamantu

  Čistota diamantu označuje absenci nečistot a inkluzí v diamantu. Přírodní diamanty jsou výsledkem uhlíku vystaveného obrovskému teplu a tlaku hluboko v zemi. Tento proces může vyústit v různé vnitřní charakteristiky nazývané „inkluze“ a vnější charakteristiky nazývané nedokonalosti.

  Dozvědět se více
 • Brus diamantu

  Brus diamantu

  Brus diamantu označuje kvalitu úhlů diamantu, jeho proporce, symetrii faset, brilanci, oheň a jiskření. Tyto faktory přímo ovlivňují schopnost diamantu zářit spolu s jeho celkovou estetickou přitažlivostí a je jedním z nejdůležitějších faktorů diamantu.

  Dozvědět se více
 • Barva diamantu

  Barva diamantu

  Barva diamantu označuje jak bílý nebo bezbarvý daný diamant je. GIA klasifikuje diamanty od D do Z, přičemž D je nejvíce bezbarvý a Z obsahuje patrný hnědý nebo žlutý odstín. Přirozeně zbarvené diamanty mimo normální rozsah barev se označují jako fantazijní/efektní.

  Dozvědět se více
 • Certifikace diamantů

  Certifikace diamantů

  Pokud se rozhodnete si pořídit vzácný drahokam, určitě si chcete být jisti, že je pravý. V Danfil Jewellery nabízíme 4 úrovně certifikátů ke šperkům s diamanty, které potvrzují jejich kvalitu a původ.

  Dozvědět se více
 • Kde začít

  Kde začít

  V případě dotazů jsme vám k dispozici na naší zákaznické lince 485 110 116, online chatu nebo osobně v našem showroomu. Všech 5C se vám pokusíme shrnout tak, aby se v nich orientoval i laik. Diamanty se zabýváme více než 25 let.

  Dozvědět se více