Jak vybrat šperk pro ženu

„Je těžké milovat ženu a současně dělat něco rozumného.“ 

Tento citát, jehož autorem je Lev Nikolajevič Tolstoj, snad nejlépe vystihuje vztah mužů k ženám. Zkrátka a dobře, když se zamiluje muž, ani on nehledí na nic jiného, než udělat ženu šťastnou. Touží ji potěšit, získat si její přízeň. A snad každou ženu potěší nádherný a stylový šperk, který podtrhne její krásu a výjimečnost. Jenže jak jej správně vybrat? Zkusíme vám při tomto úkolu pomoci.

jak vybrat šperk pro ženu

Když jste pozorní, nemůžete při výběru šperku pro ženu chybovat

Snad nejlepším pomocníkem při výběru šperku pro ženu je ona sama. Všímejte si, co se jí líbí a prohlédněte si její stávající šperky. Pokud v její šperkovnici najdete výrazné kousky, nebojte se zvolit velké šperky s nepřehlédnutelnými kameny. Je vaše drahá polovička spíše dekadentnější? V tom případě ji zaručeně uděláte radost  jemným prstýnkem nebo náušničkami.

Pokud ženu neznáte tak dobře, nebo nevíte, jakým šperkům dává přednost, buďte lstiví. Takové malé a náhodné zastavení u výlohy s klenoty je ideální způsob, jak zjistit její přání. Snad každá žena v této situaci dá průchod svým přáním a představám.

Znát její povahu je klíčem k úspěchu

Je žena, kterou chcete šperkem potěšit, spíše sportovním typem? V tom případně jednoznačně volte šperky jemnější, bez výrazného zdobení. U mladších žen všeobecně platí, že volíme stříbro nebo bílé zlato, nemusí to však být pravidlem.

Elegantní typy žen naopak rády vystavují šperky na obdiv a chtějí, aby byly vidět. Pro ně tedy volíme šperky s výrazným zdobením, případně velkým kamenem. To samé platí i v případě náušnic, kde se nemusíme bát zakoupit i větší velikosti.

Typy žen dle ročních období vám mnohé napoví

Něžné pohlaví můžeme rozlišit i dle barev pleti. Obecně známe 4 druhy- jarní a podzimní, tzv. teplé typy pleti, a letní a zimní chladné typy. 

Jarní typ 
Má světlou a nazlátlou pleť a zpravidla modré nebo šedozelené oči a  blonďaté vlasy. Pro tuto ženu volíme šperky jemnější, ale s teplejším odstínem barev, který jí rozjasní, např. modré safíry.

Podzimní typ
Podzimní typ ženy se vyznačuje světlou pletí a vlasy, hnědými nebo zelenými oči a pihami. Tomuto typu ženy nejlépe vybíráme zlaté šperky s jasnou a sytou barvou kamenů. Stříbro se v těchto případech nedoporučuje, jelikož působí na světlé pleti velmi studeně. 

Letní typ
Má chladnou barvu pleti, mírně narůžovělou, modré až tmavě hnědé oči a růžové rty. Ženy s letním typem vyniknou díky briliantům nebo perlám s nádechem jasnější barvy. 

Zimní typ
Má velmi světlou, až sněhobílou pleť. Poznáme jej také podle tmavě hnědých až havraně černých vlasů. Pro tyto ženy volíme ze zásady bílé zlato a stříbro, jelikož  žluté zlato k jejich pleti nesedí. Mohou si dovolit výraznější šperky se sytou barvou kamenů, stejně jako větší brilianty nebo perly.

Šperk podle příležitosti

Šperk podle příležitosti

Je mnoho důvodů, proč koupit šperk a nemusí to být jen svátky. Možná stačí, že máte někoho rádi a chcete mu udělat radost.

Více

Naše certifikáty a platební metody

  • heureka.cz
  • puncovniurad.cz
  • payu.cz
  • VISA
  • Master Card
  • hrdantwerp.com
  • igiworldwide.com
  • gia.edu