Zásnubní a snubní prsten není to samé!

Zásnubní prsten a snubní není ten stejný šperk. Přečtěte si náš článek a už si tyto dva pojmy nezpletete.

Rozdíl mezi zásnubním a snubním prstenem

Řada lidí si tyto dva pojmy plete a zásnubním prstýnkům říká snubní a naopak. Pokud jste muž a chcete požádat svoji drahou polovičku o ruku, tak to musíte udělat se zásnubním prstenem. Pokud vám řekne: “ano”, můžete začít řešit výběr snubního prstenu, který si vyměňují nastávající manželé na svatebním obřadu.

Zásnubní prsten

Zásnubní prsten je určený pro zásnuby, tedy když muž žádá ženu o její ruku. Nosí ho jen žena, která dává najevo, že se bude vdávat. Zásnubní prsten je většinou osazen kamínkem, v poslední době nejčastěji s diamanty nebo jinými drahými kameny. Nosí se na levém prsteníčku. Podle tradice by se měla do roka a do dne od žádosti o ruku konat svatba. Je to ale nepsané pravidlo, které mnoho zasnoubených nedodržuje. V některých kulturách nosí zásnubní prsten i muži nebo je zásnubní prsten používán jako snubní prsten. A odtud možná pramení to, že se oba typy prstenů zaměňují, respektive se považují za to samé. Možná je vysvětlení prostější, lidé si zaměňují oba typy prstenů jen kvůli slabice navíc. Prohlédněte si naše zlaté zásnubní prsteny.

zásnuby

Snubní prsten

Snubní prsten si vyměňují nastávající novomanželé na svatebním obřadu. Nosí ho muž i žena. Není pravidlem, že musí mít oba stejné prsteny. Ženy si čím dál častěji vybírají snubní prsteny s drahými kameny. Muži i ženy nosí snubní prsten na levém prsteníčku. Ženy si pak mohou zásnubní prsten navléci na pravý prsteníček, nebo ponechat na levém prsteníčku spolu se snubním prstenem. Prohlédněte si naše stříbrné a zlaté snubní prsteny.

Více o nošení snubního a zásnubního prstene se přečtěte na našem blogu: kde nosit zásnubní a snubní prsten.

Jak sladit zásnubní a snubní prsten

Pokud chcete, aby zásnubní prsten ladil se snubním, je dobré už při výběru zásnubního prstenu zjistit, jaké jsou možnosti. U nás vám dáme na výběr. Můžete si vybrat již našimi designery sladěné prsteny. Pokud byste si nevybrali, nebo jste koupili zásnubní prsten již jinde, vyrobíme vám snubní prsten na zakázku za standardní ceny.

Jak požádat o ruku

Nenechte si ujít našich 7 tipů na skvělé zásnuby, aby řekla ano. Nezapomeňte, že jde o jeden z nejdůležitějších životních okamžiků každé ženy.

7 klíčových tipů
o zásnubách a zásnubních prstenech zdarma
Každý den jedna klíčová informace na váš email, naprosto zdarma. Týden hodnotných informací, které jsou důležité pro požádání o ruku a výběr zásnubního prstenu tak, aby nakonec zaznělo ano.

Jak zpracováváme osobní údaje

Naše certifikáty a platební metody

  • heureka.cz
  • puncovniurad.cz
  • payu.cz
  • VISA
  • Master Card
  • hrdantwerp.com
  • igiworldwide.com
  • gia.edu