Typy zapínání náušnic

Při výběru náušnic se často podceňuje volba typu, neboli druhu zapínání náušnic. Přitom typ zapínání u náušnice je velmi důležitý. Nevybírejte tedy jen podle tvaru náušnice, materiálu či kamene, ale také nezapomeňte na ten správný typ zapínání.

Abychom vám výběr ulehčili, připravili jsme jednoduchý přehled typů zapínání našich náušnic a jejich jednotlivé výhody, ale i možné nevýhody.


Puzeta

Tento typ zapínání je oblíbený u menších náušnic, například pecek. Uzávěr, kterému se také často říká "motýlek" či "disk", se navlékne na tyčku, které se říká dřík. V té je malý zářez, do kterého uzávěr zapadne. Puzeta ale můžete mít i jiné tvary.

typ zapínání náušnice puzeta

+ V případě, že se náušnice o něco zachytí, snadněji se uvolní a neporaní ušní lalůček.
- Díky snadnějšímu uvolnění je také snazší náušnici ztratit.

Klapka

Tento typ zapínání je nejčastější a mezi ženami určitě nejoblíbenější. Je vhodný pro všechny typy náušnic, jak visací, tak naopak krátké. Někdy je také nazýván jako “dámský patent” či “klasické zapínání”. Na zadní straně náušnice je tzv. klapka, která se uzavře a brání otevření, tedy její ztrátě.

typ zapínání náušnice klapka

+ Jednoduché a bezpečné zapínání.
- Je použito více materiálu, proto je cena o něco vyšší.

Balónek

Tento typ zapínání je také známý jako “šroubek”. Často je zaměňován s velmi podobným typem zapínáním - puzetou. Rozdíl je ale v tom, že tyčka (dřík) má v sobě závit a balónek (matička) se zašroubuje do závitu. Tento typ zapínání je velmi bezpečný.

typ zapínání náušnice balónek

+ Velmi bezpečné, nehrozí ztráta náušnice.
- V závitu se mohou zachycovat nečistoty a je nutné jej občas vyčistit.

Cvakačky

Tento typ je známý také jako ruské, a někdy dokonce francouzské, zapínání. Je ideální pro krátké náušnice. Cvakačky jsou obdobnou variantou k typu klapka. Zapínání funguje tak, že se pohyblivá část náušnice zaklapne do žlábku v tzv. kolíčku.

typ zapínání náušnice cvakačky

+ Elegantní dojem díky zakrytí části ucha.
- Snadněji se uvolní.

Kreole

Tento typ zapínání se používá u menších náušnic ve tvaru kroužku. Kloubové zapínání funguje tak, že se tyčinka ohne v kloubu a poté zacvakne do protější části náušnice. Kreole patří mezi nejspolehlivější typ zapínání náušnic.

typ zapínání náušnice kreole

+ Nejspolehlivější typ zapínání.
- Zapínání je složitější.

Naše certifikáty a platební metody

  • heureka.cz
  • puncovniurad.cz
  • payu.cz
  • VISA
  • Master Card
  • hrdantwerp.com
  • igiworldwide.com
  • gia.edu