Investiční diamant

Chcete uložit část svého majetku do komodity, která časem získává na hodnotě a budete ji jednou třeba moci předat svým potomkům? Jednou z možností dlouhodobé investice, která určitě stojí za úvahu, je nákup investičních diamantů.

Investiční diamanty

Investiční diamanty jsou do šperku nezasazené, samostatné drahé kameny vysoké kvality. Každý investiční diamant je vybaven mezinárodním certifikátem, vydaným gemologickou laboratoří, kde jsou uvedeny i jeho 4 klíčové vlastnosti.

investiční diamanty

Aktuální nabídka investičních diamantů

Váha, barva, čistota a kvalita brusu, tato čtyři kritéria, podle kterých se každý diamant hodnotí, také určují jeho cenu. Větší kameny tedy nemusejí být cennější, pokud například nejsou kvalitně vybroušené, obsahují nečistoty, případně mají nežádoucí zabarvení. Hmotnost investičních diamantů se pohybuje od ½ karátu, barva ve třídách od D až do F a čistota od IF do VS 1.

Investiční diamanty koupíte v zapečetěném pouzdře nebo zatavené fólii s vloženým zmenšeným snímkem certifikátu. Tento obal se nesmí porušit.

Proč investovat do diamantů?

 • Vysoká cena za nízkou hmotnost: V diamantu jsou finance uložené nejkoncentrovaněji – kámen vážící pouze polovinu gramu má hodnotu kolem milionu Kč (zlato v této ceně váží přibližně 1,2 kg).
 • Volné převážení a obchodovatelnost: Certifikované broušené diamanty nepodléhají speciální registraci ani embargům. Můžete je volně a díky nízké hmotnosti jednoduše převážet a obchodovat s nimi po celém světě. Existují i specializované diamantové burzy. Nejznámější najdeme v Antverpách, New Yorku a v Izraeli.
 • Odolnost: Říká se, že diamanty jsou věčné – diamant je nejtvrdší nerost, jeho fyzikální vlastnosti jsou stálé, a může tak být uchováván po staletí.
 • Dlouhodobá konzervativní investice: Cena diamantů v čase pozvolna roste, neprojevují se u nich výrazné lokální výkyvy.

O diamantech

Hmotnost diamantu

Hmotnost diamantu

Hmotnost diamantu se dnes mezinárodně měří v karátech, se zkratkou „ct“. Pozor, jedná se o jiný karát než u zlata, ten je jednotkou ryzosti a má zkratku „kt“. Obvykle se udává s přesností na 2 desetinná místa, někdy i na 3. Karát se také dělí na „grains“ (grány – zrna), což je jednotka používaná pro perly. Takže o jednokarátovém diamantu můžeme mluvit jako o „four-graineru“.

1ct (metrický karát) = 200 mg = 1/5 gramu Jak se hmotnost určuje? Hmotnost diamantů se určuje na velmi přesných diamantových váhách – dnes nejčastěji na elektronických karátových váhách. Vzhledem k jasně daným parametrům  briliantového brusu , ji ale můžeme stanovit i změřením briliantu. V následující tabulce vidíte přepočet hmotnosti a velikosti v milimetrech (mm). Rámečkem jsou vyznačeny hmotnosti diamantu, se kterými nejčastěji pracujeme v naší firmě.
Hmotnost a cena Cena diamantu neroste úměrně jeho hmotnosti . Velké diamanty jsou totiž vzácné, a tak jsou i cennější. Diamant o váze 2 karátů je tedy dražší než dva jednokarátové diamanty s jinak stejnými vlastnostmi.  Největší nalezené diamanty mají tisíce karátů . Jak vznikla jednotka karát? V dřívějších dobách před metrickým systémem bylo těžké najít nějaké srovnávací měřítko pro měření váhy, míry apod. Pro měření váhy se v Arábii a Persii osvědčilo malé semínko svatojánského chleba, známého i jako karob nebo chlebovník. Toto semínko má totiž uniformní velikost a váhu, a navíc nenasává vlhkost z okolí, takže na moři i na poušti váží stejně. A tak se jím drahé kameny měřily po dlouhá staletí. Pět semínek karobu váží 1 gram. Jak velké diamanty jsou nejčastější? Diamanty   v běžně prodávaných špercích mají obvykle hmotnost v setinách, desetinách až jednotkách karátů . V našich špercích používáme nejčastěji diamanty do ¼ karátu. Jako  investiční diamanty  mají největší obrat diamanty v rozmezí 0,5 až 1 ct, které zajistí investorovi nejlepší likviditu.  Aktuálně se cena takovýchto kamenů pohybuje v rozmezí 250 000 – 500 000 Kč . Box "Více": Diamanty (obr. "více")

Více
Barva

Barva

Diamanty nejsou jen průzračně bílé, ale vyskytují se v různých barevných odstínech.

Více
Čistota diamantu

Čistota diamantu

Nejcennější diamanty jsou zcela čisté a ideálně krystalizované. Takovéto diamanty ale nalezneme zřídka, protože růst diamantů v nitru Země neprobíhá ideálně a může se během něj leccos zvrtnout. Proces probíhá v několika fázích, během nichž nejsou podmínky vždy konstantní, a proto vznikají nehomogenity, dnes nazývané inkluze (uzavřeniny). Tyto  inkluze sice snižují cenu diamantu, zároveň ale slouží při diagnostice . Poznáme podle nich, že je kámen pravý (přírodního původu). Do hodnocení čistoty se nezahrnují vnější charakteristiky např. škrábance apod. Inkluze najdeme téměř ve všech surových diamantech, nejčastěji jsou to: krystalické inkluze – krystaly jiných nerostů nebo dalších diamantů, které byly přítomny při tvorbě diamantu pukliny, praskliny, pérka zákaly Přehledná tabulka ukazuje různé úrovně čistoty diamantu.  V naší nabídce najdete nejčastěji kameny s čistotou VS1, VS2 a SI1 . Jak se určuje čistota diamantu Čistotu diamantu zkoumá zkušený odborník 10 x zvětšující aplanatickou achromatickou lupou , v normálním světle. Umístění, rozměr i typ zjištěných inkluzí je vždy přesně uveden v certifikátu k diamantu. Za bezchybný diamant je považovaný takový, který ani při desetinásobném zvětšení nemá žádný viditelný kaz. Zlepšení čistoty
Čistota diamantu se může dodatečně vylepšit např. laserovou úpravou,  zásah ale musí být jednoznačně popsán v certifikátu,  např. „vrtáno laserem“. Klasifikace čistoty pak odpovídá čistotě kamene po úpravě.

Více
Brus

Brus

Surový diamant získá svoji krásu až po vybroušení. V nabídce je celá řada různých typů brusů.

Více

Naše certifikáty a platební metody

 • heureka.cz
 • puncovniurad.cz
 • payu.cz
 • VISA
 • Master Card
 • hrdantwerp.com
 • igiworldwide.com
 • gia.edu