Investiční diamanty

Investiční diamanty

Investiční diamanty jsou do šperku nezasazené, samostatné drahé kameny vysoké kvality. Každý investiční diamant je vybaven mezinárodním certifikátem, vydaným gemologickou laboratoří, kde jsou uvedeny i jeho 4 klíčové vlastnosti.

investiční diamanty

Aktuální nabídka investičních diamantů

Váha, barva, čistota a kvalita brusu, tato čtyři kritéria, podle kterých se každý diamant hodnotí, také určují jeho cenu. Větší kameny tedy nemusejí být cennější, pokud například nejsou kvalitně vybroušené, obsahují nečistoty, případně mají nežádoucí zabarvení. Hmotnost investičních diamantů se pohybuje od ½ karátu, barva ve třídách od D až do F a čistota od IF do VS 1.

Investiční diamanty koupíte v zapečetěném pouzdře nebo zatavené fólii s vloženým zmenšeným snímkem certifikátu. Tento obal se nesmí porušit.

Proč investovat do diamantů?

  • Vysoká cena za nízkou hmotnost: V diamantu jsou finance uložené nejkoncentrovaněji – kámen vážící pouze polovinu gramu má hodnotu kolem milionu Kč (zlato v této ceně váží přibližně 1,2 kg).
  • Volné převážení a obchodovatelnost: Certifikované broušené diamanty nepodléhají speciální registraci ani embargům. Můžete je volně a díky nízké hmotnosti jednoduše převážet a obchodovat s nimi po celém světě. Existují i specializované diamantové burzy. Nejznámější najdeme v Antverpách, New Yorku a v Izraeli.
  • Odolnost: Říká se, že diamanty jsou věčné – diamant je nejtvrdší nerost, jeho fyzikální vlastnosti jsou stálé, a může tak být uchováván po staletí.
  • Dlouhodobá konzervativní investice: Cena diamantů v čase pozvolna roste, neprojevují se u nich výrazné lokální výkyvy.

Přečtěte si více o diamantech

Jsme držiteli následujících certifikátů

Naše platební metody