Diamantové šperky

Šperky se lidstvo zdobí sto tisíc let, možná déle. A i když v sobě diamanty a zlato mají stále něco tajuplného, mnoho toho o nich už víme. Třeba jak poznat kvalitní diamant, jak ho vybrousit do krásy…

Je to dlouhý příběh, během kterého se vkus lidí i funkce a podoba šperků proměňovaly, cizelovaly. Některé věci se ale nemění: šperky ze zlata a diamantů jsou nadčasové.

O špercích

Šperk podle příležitosti

Šperk podle příležitosti

Pro každou příležitost a životní událost se hodí jiný šperk. Nevíte, jaký šperk zvolit k narozeninám, Vánocům či Valentýnu? Poradíme vám.

Více
Diamanty

Diamanty

Diamant je nejtvrdší přírodní minerál. Zároveň jde o jeden z nejcennějších drahokamů. Diamant je krystalická forma uhlíku C. Slovo diamant pochází z řeckého "adámas", což v překadu znamená nezničitelný. Kvalita a hodnota (cena) diamantu se určuje podle tzv. 4C - čistota, barva, brus a hmotnost. Díky svým vlastnostem jsou diamanty odnepaměti opředeny mýty. V dávných dobách lidé věřili v jejich magickou sílu. Panovníci dokonce věřili, že jim diamanty pomáhají dodávat moc a neporazitelnost. Dnes zůstávají symbolem, který nám připomíná vzácné a důležité okamžiky našeho života – zasnoubení, narození, výročí i lásku našich nejbližších. Box "Více": Certifikace (obr. "více") Box "Více": Hmotnost diamantu (obr. "více") Box "Více": Barva diamantu (obr. "více") Box "Více": Čistota diamantu (obr. "více") Box "Více": Brus diamantu (obr. "více") Box "Více": Vznik a těžba (obr. "více")

Více
Zlato

Zlato

Zlato je krásný a vzácný kov, který vás možná překvapí svými výjimečnými vlastnostmi.

Více
Péče o šperky

Péče o šperky

I když jsou šperky vyrobeny z odolného zlata a diamantu, což je nejtvrdší nerost na Zemi, neznamená to, že jsou nezničitelné a že se jim nic nemůže stát. Má-li jejich třpyt a krása vydržet, je zapotřebí dodržet několik zásad nošení šperků a péče o ně.
Při jakých aktivitách šperky nenosit? Práce s chemikáliemi Návštěva bazénu Práce s některými kosmetickými přípravky Hrubší manuální práce Sport Špinavá práce, při které hrozí znečištění šperku Šperky sundávejte, když se chytáte dělat hrubší manuální práce  nebo pracovat s chemikáliemi, například čisticími prostředky na bázi chlóru ( Savo  apod.). Chlór způsobuje černání stříbra a ani zlato se jeho vlivu nemusí vždy ubránit. Nenoste šperky na sport . Drahé kameny i kov mohou při sportovních aktivitách utrpět mechanické poškození. Ani styk s kosmetikou nedělá šperkům nejlépe . Obzvláště perly bývají velmi citlivé a styk s chemickými látkami přítomnými v lacích na vlasy a jiných kosmetických přípravcích se jim může stát osudným. Drahé kovy a drahé kameny nemají rády barvy na vlasy či parfém – kosmetika může zanechat na špercích povlak, který se špatně odstraňuje.  Neberte si šperky na koupání v termálních lázních ani chemicky ošetřovaných bazénech . Když šperk sundáte, uložte jej do látkou vystlané kazety či šperkovnice  tak, aby se nedotýkal ostatních Vašich klenotů, zabráníte tím jejich vzájemnému poškrábání. Čištění a opravy šperků Čištění i opravy šperků svěřte odborníkům v klenotnictví a zlatnictví. Domácí zkouška ryzosti kovů  Mezi maminkami, které vybírají první  náušnice pro své holčičky , kolují různé rady, jak poznat, zda je zlato dostatečně kvalitní a nezpůsobí dětem kožní problémy.  Vyvařování je ovšem to nejhorší, co můžete zlatým šperkům udělat . Na jejich povrchu bývá často specifická vrstvička kovů, která chrání lidskou pokožku před možným uvolněním kovových příměsí, které byly při výrobě zlaté slitiny použity. Vyvařením šperku se tato vrstva může narušit a teprve to může mít za následek možné alergické reakce. Proto platí:  šperky kupujte od spolehlivých výrobců, kteří jako Danfil Jewellery  používají výhradně kvalitní šperkařské zlato, u kterého díky pečlivému technologickému postupu a čistotě příměsí nežádoucí uvolňování příměsových kovů nehrozí. Box "Více": Zlato (obr. "více")

Více

Naše certifikáty a platební metody

  • heureka.cz
  • puncovniurad.cz
  • payu.cz
  • VISA
  • Master Card
  • hrdantwerp.com
  • igiworldwide.com
  • gia.edu