Jak vybrat správný šperk

Tahle otázka potrápila mnoho mužů, ale i žen. Chceme svým blízkým udělat radost krásným klenotem, ale nevíme, jaký by se jim líbil a při výběru váháme. Bude mu/jí slušet? Bude z něj mít radost a rád/a ho nosit? Odpovědi na tyto otázky nejsou lehké, ale snad vám trochu pomůžeme.

zlaté šperky

Jak vybrat správný šperk pro muže i ženu?

Prvním z aspektů, které je nutné brát v potaz, je povaha obdarovaného. Těžko uděláte výrazným pánským prstenem radost vyznavači alternativního stylu, který chodí v batikovaném tričku a žebračkou přes rameno. Takový člověk spíše ocení přírodní materiály, např. dřevěné náramky a korále.

Situace je ale jiná u pánů se zájmem o módu a elegantní styl. Takové muže je vhodné obdarovat něčím, co podtrhne jejich důstojnost a mužský šarm. U mladších ročníků doporučujeme volit stříbro nebo bílé zlato, v kombinaci s menším kamenem. Starší pány určitě potěší masivní pánské prsteny, dávající najevo jejich postavení. Zde můžeme použít i žluté zlato, které ke starším ročníkům sedí lépe.

Pokud chceme zakoupit šperk dámě, je třeba se zamyslet nad tím, co od šperku očekává. Pokud chodí ráda do společnosti a potrpí si na dokonalý styl, tak nikdy neuděláme chybu diamantovým náhrdelníkem nebo briliantovými náušnicemi. Vybrat můžete z celé řady šperků s různým brusem. Doporučujeme ale brilianty, jakožto nejelegantnější formu zpracování. Žena sportovkyně dá naopak přednost něčemu méně výraznému. Pro ní je vhodné volit jemnější šperky, jako jsou prsteny z bílého zlata, doplněné o malé rubíny nebo smaragdy. No a pro nejmenší dámy jsou k dostání krásné zlaté náušničky s jemnými motivy, jako jsou berušky, pomněnky a jiné.

zásnubních prstenů je situace trochu odlišná. Zde záleží hodně na finančních možnostech. K dostání jsou prsteny již od 3900,- Kč, ale cena se může vyšplhat i na 500 000,- Kč. Při výběru zásnubního prstenu ale platí, že je nutné se soustředit na celkový vzhled. Prsten by neměl být přezdobený, aby neodváděl pozornost od drahokamu, ale spíše ho podtrhoval. Všímejte si také druhu uchycení kamene. Vsazené kameny jsou odolnější a lépe drží, uchycení pomocí krapen zase zvyšuje průchodnost světla a třpyt diamantu.

Velké oblibě se těší také zlaté přívěsky. Na výběr je z mnoha druhů a materiálů. Přívěsky, kterými snad nikdy nešlápnete vedle, jsou znamení zvěrokruhu. Při jejich výběru dbáme převážně na kvalitu zpracování a použité materiály.

Poslední věcí, která je však často při koupi šperků opomíjená, jsou alergie na zlatoMnoho dárků skončilo neslavně, a to kvůli alergické reakci kupujícího. Je tedy vždy dobré si před koupí šperku zjistit, zda-li nějakou netrpí.

Šperk podle příležitosti

Šperk podle příležitosti

Pro každou příležitost a životní událost se hodí jiný šperk. Nevíte, jaký šperk zvolit k narozeninám, Vánocům či Valentýnu? Poradíme vám.

Více

Naše certifikáty a platební metody

  • heureka.cz
  • puncovniurad.cz
  • payu.cz
  • VISA
  • Master Card
  • hrdantwerp.com
  • igiworldwide.com
  • gia.edu